İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

P.R.P. Tedavisi Nedir?

P.R.P. Tedavisi Nedir?

PRP Nedir?

PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adını aldığı tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. PRP yönteminde hastadan 8 ila 20 cc kan alınıp santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi az miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda kan pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının asıl amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile eklenebilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Bu sayede hedef dokunun onarımı çok hızlı ve güçlü bir şekilde başlar daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kanın yoğunluğundan 2 ila 4 kat fazladır.

PRP Uygulamasında Amaç Nedir?

  • Lazer / peeling gibi işlemlerden hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak,
  • Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde çöküntülerin giderilmesini, kırışıklıkların düzelmesini, esneklik ve parlaklığının tekrar kazandırılmasını sağlamak,
  • İyileşmesi uzun süren yaraların, çatlak ve deri niteliğinin hasar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
  • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavilerin etkisini daha fazla güçlendirmek gibi amaçlarla ve yukarıda belirtilen alanlar dışında pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.

Bu tedavi ne kadar sürer?

PRP tedavisi yaklaşık 10 dakikalık bir uygulamadır. Basit, acısız bir şekilde uygulanır. PRP uygulamasında kan alınmasından dolgu veya mezoterapi ya da maske tedavisine kadar olan tüm uygulamaların teknik ve hijyenik nedenlerden dolayı aynı yerde yapılması gerekir.

PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?

Bu işlemden sonra hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonrasında bu parlak görünümde biraz gerileme olur, fakat 3 veya 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki gösterir.

P.R.P. dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.

Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar geri verilmesi güvenli bir uygulama mıdır?

PRP uygulaması “otolog” dur, yani hastanın kendi kanı kendisine geri verilmektedir, dolayısıyla HIV, hepatit gibi herhangi bir bulaşıcı rahatsızlığın bir başka kişiye bulaşması söz konusu değildir, kullanılan materyale hastanın kendi kanının dışında bir şey eklenmediği için bu uygulama herhangi bir güvenlik sorunu teşkil etmez.

Kullanıcı Yorumları

Yeşim Koçan

Göz Kapağı Estetiği Yaptırmak istiyordum fakat ameliyat beni korkutuyordu. Bu uygulama sayesinde ameliyatsız narkozsuz istediğim görünüşe kavuştum, bu uygulamayı düşünen herkese kesinlikle Medlife’ı tavsiye ederim.

Gülçin Coşar

Araştırdığım birçok yer arasında en hijyenik ve konforlu yer Medlife. Sadece Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği’nde değil diğer bütün uygulamalarda da Medlife’ı tavsiye ederim.

Güler Sezgin

Benim gibi bıçak altına girmeden yüz gerdirmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Medlife’a bu fırsatı bize sunduğu için çok teşekkür ediyorum.

Ayten Nesrin

Yüz Gerdirme’de çığır açan bir uygulama. Medlife’ı bu uygulamaya öncülük ettiği için tebrik ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ayşenur Güler

Kesinlikle harika bir uygulama herkese öneririm.

Gülçin Tosun

Şahane bir uygulama, bu uygulamayı yaptırmak isteyenlere şiddetle Medlife’ı öneririm.

Gülsüm Yaşar

Kök Hücre tedavisi sayesinde yara izlerim tamamen yok oldu. Kesinlikle müthiş bir uygulama.

Münevver Gökçe

Mükemmel bir uygulama. Yaptırmak isteyen herkese çok tavsiye ederim.

Merve Genç

Ben şahsen yaptırdım ve çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

Buse Çalışkan

Harika bir uygulama, tek kelime ile müthiş.

Damla Hekimoğlu

Yediklerime ne kadar dikkat etmeye çalışsam da bir türlü zayıflayamadım. Medlife bu konuda bana çok destek verdi ve her seansta kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Artık kilolarımdan kurtuldum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim.

Ceyda Han

Kilom yüzünden çok zorluk çektim ve birçok çözüm yolu aradım. Fakat güvenemediğim için bir türlü gidemedim. Yakın arkadaşım sayesinde Medlife polikliniğe gittim. Uzman kadrosu ve profesyonel doktorları ile tanıştığımda bana çok destek oldular. Sonucunda artık kilo sıkıntısı kalmadı. Medlife de çalışan herkese teşekkür ederim.

Ayten Nur Sönmez

Ulaşımı kolay olmakla birlikte tedavi sürecine kadar benimle ilgilendiler. Şu ana kadar en iyi aldığım cilt tedavilerinden kat kat daha başarılı. Düşünenlere tavsiye ederim.

 

Deniz Saydam

Beklediğimden daha iyi sonuç aldığım tek yer Medlife oldu. Medlife polikliniğinde çalışan herkesin katkıları için çok teşekkür ederim. Arkadaşlarıma da önerdim onlarda bu hizmetten faydalanacaklar.

Meltem Kaya

Ozon tedavisi için çok yer aradım ama hep tereddüt ettim. Medlife web sitesine baktığımda daha fazla bilgi aldım ve Medlife ile iletişime geçip ozon tedavisi randevusu aldım. Gayet başarılı geçti. Tekrar teşekkür ederim.

Helin Candan

Ozon tedavisi olmak istiyordum ama en iyi şekilde yapılmasını istiyordum. Arkadaşlarım sayesinde Medlife le tanıştım ve ozon tedavisini Medlife polikliniğinde yaptım ve gayet başarılı buldum. Ozon tedavisi yaptırmak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Halime Atlas

Alexandrite lazeri daha önce yakınlarımdan biri kullandı ve onun tavsiyesiyle bende kullanmayı karar verdim. Gayet güzel geçti, teşekkürler.

Filiz Sarı

Tavsiye sonucu alexandrite lazer yaptırdım. Medlife uzman ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Çağla Kuzu

Medlife sayesinde istediğim görünüme kavuştum, teşekkürler Medlife.

Aleyna Güngören

Konfor ve hijyen bakımından en iyi güzellik merkezi. Saten dolgu yaptırdım, herkese çok tavsiye ederim.

Melisa Çekikgöz

Diğer güzellik merkezleri arasında açık ara en iyisi olan Medlife bu uygulama ile de bunu kanıtladı.

Baharsu Seçkin

Kimyasal Peeling yaptırmak isteyenlere Medlife polikliniğini tavsiye ederim. Çok başarılı bir ekibi var. Teşekkür ederim

Sude Güneş

Medlife’da cilt bakımı hizmeti almaya başladığımdan beri cildim hiç olmadığı kadar genç gözükmeye başladı. Medlife’ı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Berna Işık

5 seans sürdü ve etkisi fark edilmekte. Gayet başarılı.

Hande Korkmaz

Medlife’a daha önceden gitmiştim ve memnun kalmıştım. Onlara tüylerimden kurtulmak istediğimi ve mümkünse acı çekmeden olmasını söylediğimde bana buz lazeri önerdiler. Gerçekten hiç acı hissetmedim ve çok kısa sürdü. Herkese tavsiye edebilirim.

Leyla Demir

Buz lazeri ilk defa duymuştum. Bilmediğimden dolayı uzun bir süre düşündüm ve denemeye karar verdim. Sonucuna gerçekten inanamadım. Beklentilerimden bile daha hızlı geçti ve çok kısa sürdü. Keşke hiç beklemeseydim bile dedim. Buz lazeri bence tüm kadınlar denemesi gerekir. Tavsiye ederim.

Göksu Kiraz

Medlife bütün hizmetlerinde olduğu gibi Botoks’da da en iyi olmayı sürdürüyor.

Esma Şenyürek

Botoks’da Medlife kalitesi her zamanki gibi biz müşterileri memnun etmeyi başarıyor

Melek Avcı

Diğer uygulamalardan daha etkili olması yanı sıra Medlife ta bulunan doktorlarında gerçekten uzman olduklarını
söyleyebilirim.

Banu Dere

Müthiş bir hizmet kesinlikle herkese öneriyorum.

Beyza Nur Aksan

Gayet başarılı bir ekip. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.

Emine Alçay

Uzman doktorların bulunduğu Medlife polikliniği aradığım samimiyeti gösterdiler. Her şey için teşekkür ederim.

Reyhan Karagül

En iyi hizmet anlayışı sunmakta olan Medlife, profesyonel ekibi sayesinde güvenebilip tavsiye edebileceğim yerlerden biri. Teşekkür ederim.

Şeyma Toplucu

Medlife beni her açıdan etkiledi. Mesela ortam hijyenik olması benim her yerde bulamadığım özelliklerden biri.
Tavsiye ederim.

Pelin Pamuk

Medlife a gittiğim anda her şey değişti. Bana öneren arkadaşım sayesinde sağlığımı geri kazandım. Ekibe teşekkür
ederim.

Fatma Nur Çamur

Ulaşımı kolay olması benim için en büyük avantaj. Operasyona kadar gerçekten çok ilgilendiler hiç sıkılmadım.
Herkese tavsiye ederim. Teşekkür ederim.

Fatma Doğan

Medlife’da gördüğüm ozon tedavisinden çok memnun kaldım bu uygulamayı düşünen herkese Medlife’ı öneririm.

Özge Çağlar

Hijyen bakımından gittiğim en temiz yerlerden biriydi, takdir edersiniz ki ozon tedavisinde hijyen çok önemlidir bu sebepten dolayı bu uygulamayı düşünenlere Medlife’ı öneririm.

Deniz Kopar

Aldığım hizmetten çok memnun kaldım, zaten bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Medlife’ı seçmiştim seçtiğime çok memnunum teşekkürler Medlife.

Göksu Kelek

Tavsiye üzerine geldiğim Medlife’da gördüğüm ozon terapi uygulamasından oldukça memnun kaldım buradan Medlife’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum, teşekkürler Medlife.

Nurten Ayvacı

Kesinlikle yaptırılması gereken bir uygulama tavsiye ederim.

Aylin Köseoğlu

Bu uygulamayı herkese tavsiye ederim kesinlikle çok faydalı bir uygulama.

Sevim Yüce

Boyun fıtığı hastasıyım doktorumun önerisi üzerine ozon terapisi görebileceğim bir yer aramaya başladım ve tavsiye üzerine Medlife’a geldim, tedaviye başladığımdan beri ağrılarım hatırı sayılır bir şekilde azaldı benim gibi fıtıktan muzdarip olanlara bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Gülsüm Yeşer

Romatizma ağrılarından muzdariptim ozon tedavisi görmeye başladığımdan beri ağrılarım dindi, teşekkürler Medlife.

Eylül Tartar

Rahatsızlığım sebebiyle doktorlarım tarafından Ozon Tedavisi görmem önerildi. Medlife’da uygulanan tedavi sayesinde hastalığımı atlattım ve kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. Medlife`a teşekkür ederim.

Reyhan Bozar

Ozon Tedavisi’nin yararları saymakla bitmez. Her kadın güzel görünmek ister. Bu yöntem Medlife tarafından kolayca yapılabilir.

Ceyda Bayrak

Her uygulamada başarılı olan Medlife, bu uygulamada da bunu gösterdi. Gerçekten teşekkür ederim.

Aslı Arslan

Bıçak altına yatmadan istedikleri görünüme kavuşmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Medlife’ı Ameliyatsız Yüz Germe gibi bir hizmeti bize sunduğu için tebrik ederim ve öneririm.

Merve Kardelen

Medlife, Ameliyatsız Cilt Toparlama uygulamasıyla bıçak altına yatmadan kısa bir sürede istediğim görünüme kavuşmamı sağladı. Teşekkürler Medlife.

Tuğçe Fıstıkçı

Bence Ozon Terapi’nin Uygulama Yöntemi, Medlife ile beraberin de herkese duyurulması gereken etkili bir yöntemdir. Tavsiye ederim.

Neslihan Parla

Geçmişte geçirdim bir kaza sonucu yüzümde oluşan yara izlerinden kurtulmak için Medlife’a gittim ve Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi uygulaması sayesinde istediğim sonuca ulaştım.

Helin Ekin

Yakınlarımın önerisi üzerine Medlife’a geldim ve PRP Tedavisi oldum. Aldığım sonuçtan çok memnun kaldım ve düşünen herkese tavsiye ederim.

Gamze Gül

Medlife da hizmeti sunulan Ozon Tedavisi’nin etkisi karşısında hayran kaldım. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.

Ayten Bozturan

Cilt Bakımı yaptırmak için Medlife’a geldim. Aldığım hizmetin kalitesinden çok memnun kaldım, teşekkürler Medlife.

Burcu Turan

Yüzümde bulunan akne izleri beni rahatsız ediyordu bende Kimyasal Peeling uygulaması görmek için Medlife’a gitmeye karar verdim. Çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim.

Ezgi Deniz

Gittiğim yerler arasında Dolgu konusunda açık ara en iyisi Medlife’dı. Hijen  ve konfor bakımından  daha iyisini bulamazsınız, bu uygulamayı yaptırmayı düşünenlere Medlife’ı tavsiye ederim.

Gülhan Elma

Ozon Tedavisi, cilt bakımında kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. Medlife bu hizmeti fazlasıyla iyi sunuyor. Herkeze öneririm.

Selen Köprü

Medlife’da Botoks uygulaması gördüm, personelin ilgisi ve hijyenden oldukça memnun kaldım. Teşekkürler Medlife.

Gülten Kızmaz

Ekip bir harika. Akupunktur Tedavisi sunan Medlife sayesinde sıkıntımdan kurtulmuş oldum. Teşekkür ederim.

Serenay Ozan

Medlife’da yaptırdığım Buz Lazer uygulaması sayesinde istenmeyen tüylerimden herhangi bir ağrı yada acı çekmeden kurtuldum.

Şeyma Aydın

Medlife’da gördüğüm Alexandrite Lazer uygulaması sayesinde istediğim estetik görünüşe kavuştum, kesinlikle tavsiye ederim, teşekkürler Medlife.

Beren Sever

Bölgesel Zayıflama Tedavisi yaptırdım. Çok memnun kaldım. Fazla kilolarından ameliyatsız kurtulmak için Medlife’ı önerebilirim.

Beyza Kesen

Yurt dışında yaşıyorum, Türkiye’ye yakınlarımı görmeye geldim. Onların tavsiyesi üzerine Medlife’da Alexandrite Pro-U uygulaması gördüm aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Teşekkürler Medlife.

Derya Şan

Kılcal Damar Tedavisi, bugüne kadar yaptırdığım en iyi tedavilerden biriydi. İlginiz için teşekkür ederim.

Yasemin Donar

Medlife’da yaptırdığım Vectus Diode uygulaması sayesinde arzuladığım görünüşe kavuştum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hilal Dağaşar

Medlife, benim şu ana kadar gördüğüm tüm polikliniğinden kat ve kat daha başarılı buldum. Bu başarıyı ND-Yag lazer Tedavisi olarak kanıtlamış bulunmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir