İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Ozon Terapinin Belli Başlı Uygulama Yöntemleri

Ozon Terapinin belli başlı uygulamaları

Ozon Terapinin Belli Başlı Uygulama Yöntemleri

Ozon tedavisi uygulamalarının hastalıklara nazaran tanımlanmış tam 33 çeşit yöntemi vardır. Bunların özellikle medlife olarak kullandığımız bazıları şunlardır:

 • Major Otohemoterapi
 • Minör Otohemoterapi
 • Kulak İnsuflasyonu
 • Nazal İnsuflasyon
 • Torbalama ( Bagging )
 • Kupalama ( Cupping )
 • Kas içi Enjeksiyon
 • Cilt Altı ve Cilt Lezyon İçi Enjeksiyon
 • Eklem İçi Uygulama
 • Ozon kremi
 • Ozon yağı
 • Ozonlu su

Major Otohemoterapi

Büyükçe bir toplardamara tıpkı tetkik için kan alınır benzer biçimde bir iğneyle girilerek 100-150 ml (yaklaşık bir çay bardağı kadar ) kan, her hastaya hususi steril bir kan torbası veya vakumlu bir şişeye alınır, aynı miktarda kısaca 100-150 ml ozon-oksijen karışımı ile ozonlanır, arkasından yavaş bir biçimde aynı damardan geriye verilir. Bu metot ozon tedavisinin temel yöntemi olup olası olduğunca her hastada uygulanması icap eder. Bu yöntemde muamele ortalama 15 dakika devam eder. Medlife olarak uzman ekibimiz tarafından en başarılı bir şekilde yapılır.

Ozon Terapinin belli başlı uygulamaları

Minör Otohemoterapi

Major tedavinin yapıldığı damardan yeniden 2-3 ml kan alınır, aynı oranda ozon-oksijen karışımı ile ozonlanır, ardından kas içerisine enjekte edilir. Bu yöntem hastalığa bakılırsa değişmekle beraber her seans tedavide uygulanmaz, sadece hastalığa gore değişmekle beraber her 3 seansta bir kez uygulamayı düşünürüz.

Kulak İnsuflasyonu

Kulaklara yerleştirilen steteskop benzeri bir kulaklık vesilesiyle ozon-oksijen karışımını doğrudan olarak belli miktarlarda kulaklara verilmesi yöntemidir. Bu yöntemde, kulağa verilen ozon-oksijen karışımı yarı geçirgen olan kulak zarından geçerek bilhassa bu bölgedeki kan damarlarının genişlemesini sağlar, ayrıca buradan geçerek orta kulak, sinusler, burun ve boğazdaki enfeksiyonların giderilmesinde kullanılır.

Nazal İnsuflasyon

Ozon gazının direkt solunması akciğerlere zarar verir. Bu nedenle ozon doğrudan solunamaz, ozonun solunum yolları üzerine iyileştirici etkilerini görmek için ozonun yağdaki reaksiyonu kararı oluşan ozol denilen gazın özel bir sistem aracılığı ile burundan solunması işlemidir.

Torbalama (Bagging)

Torbalama işlemi fazlaca özel bir yöntemdir. Hastalığa göre yapılacak ozon tedavisi için eller, kollar, bacaklar veya ayakları hususi torbalar içine alarak ozon-oksijen karışımı ile muamele edilmesi işlemidir. Ozon gazı nemli olmayan yerler üstüne müessir değildir, bu yüzden torbalama yöntemi yapılamadan önce işlem yapılacak bölgenin ozonlu su, serumveya oksijenli suyla ıslatılması gerekmektedir. Yine hastalığa gore değişmekle birlikte, bu dokular, 15-30 dakika arası ozon-oksijen karışımı ile işlem edilir.

Kupalama (Cupping = Vakum Yöntemi)

Bu yöntem de hususi bir yöntemdir, uygulaması biraz daha zor olan bir yöntemdir, bazen bu metot uygulanırken hasta ağrı duyabilir. Dıştan torbalama yöntemini kullanamaycağımız bazı vücut bölgelerinde bu yöntem ile beraber ozon tedavisi yapmak gerekebilir. İyileşmeyen ve kanlanması bozuk birtakım yaralarda, bu iltihaplı bölgenin temizlenmesi ve kanlanması için bu yöntem kullanılabilir. Özel yuvarlak esnek kaplar ile ve vakum cihazı kullanılarak yapılabilen bir yöntemdir.

Kas İçi Enjeksiyon

Ozon-oksijen karışımı özel enjektörlere çekilir, bu karışım hastalıklı bölgede kas içerisine doğrudan verilebilir. Boyun fıtıkları, bel fıtıkları, muhtelif kas ağrıları için ağrıları azaltmak için kullanılabilen bir yöntemdir. Medlife uzman ekibi tarafından en iyi sonuç alınacak bir şekilde yapılır.

Cilt Altı ve Cilt Lezyon İçi Uygulama

Cilt hastalıklarında kullanılan bir yöntemdir. Egzema, sedef yada yara bulunan ciltlere küçük ve ince uçlu iğnelerle cilt dibine yada bozuk cilt içerisine ozon-oksijen karışımının enjekte edilmesidir, Sellülit, sivilce, yara izi, cilt çatlakları benzer biçimde cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

Eklem İçi Uygulama

Başta diz eklemi olmak suretiyle vücuttaki tüm eklemlere uygulanabilen yeterli ellerde uygulanması gereken bir yöntemdir. Eklemlere göre uygun kısa yada uzun iğnelerle eklem içerisine düşük miktarlarda ozon-oksijen verilmesi esasına dayanır. Eklem içinde zararı dokunan maddeleri temizlerken kanlanmayı artırır, kıkırdak harabiyetini azaltır.

Deniz Kopar

Aldığım hizmetten çok memnun kaldım, zaten bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Medlife’ı seçmiştim seçtiğime çok memnunum teşekkürler Medlife.

Göksu Kelek

Tavsiye üzerine geldiğim Medlife’da gördüğüm ozon terapi uygulamasından oldukça memnun kaldım buradan Medlife’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum, teşekkürler Medlife.

Tuğçe Fıstıkçı

Bence Ozon Terapi’nin Uygulama Yöntemi, Medlife ile beraberin de herkese duyurulması gereken etkili bir yöntemdir. Tavsiye ederim.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)