İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar

ozon tedavisi etkileri

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar

Medlife ile sağlıklı cilde sahip olun.  Bu tedavi ile doku ve hücrelerin oksijeni en iyi halde kullanımı hedeflenir.

Su ve yağ gibi maddelerin ozonlanması mümkündür. Kan da su şeklinde ozonlanabilir ve alyuvar olarak adlandırılan, görevleri oksijen taşımak olan kırmızı kan hücreler ozon ile temas ettiklerinde bu hücrelerde bazı değişimler oluşur.

Ozon ile karşılaşan;

*Alyuvarlar elastikiyet kazandıktan sonra kanın akışkanlığında artış gözlenir.

*Alyuvarların oksijen taşıma kapasitesinde artış görülür.

*Alyuvarların oksijeni dokulara bırakma yeteneği artar.

HÜCRE İÇİ SOLUNUMU HIZLANDIRARAK HÜCRE FONKSİYONLARI İÇİN GEREKEN ATPNİN ÜRETİMİNİ DAHA FAZLA ARTTIRIR.

CİLDİN DETOKS YAPICI ÖZELLİĞİNİ ARTTIRARAK VÜCUDUMUZDAKİ KİMYASAL MADDELERİN ATILMASINI SAĞLAR.

Ozon tedavisi; bu alanda eğitimli hekim ve hemşireler tarafından yapılmalıdır.

Ozon uygulamaları klasik tıbbın yanı sıra tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Tamamlayıcı tedavi şekilleri hiçbir zaman tıbbi tedavi yerine geçmezler, sadece bunlara yardımcı olması için kullanılırlar. Hastalıkların iyileştirilmesinde ana tedaviler esas ve belirleyicidir.

Ozon tedavisinin birkaç uygulanma metodu vardır; bunların hangisinin kaç defa hastaya uygulanacağını hasta ile konuştuktan daha sonra hekim tarafınca belirlenir, bazen kombine tedaviler yapılabilmektedir. Yani aslen ozon tedavisi kişiye özel, hekim tarafınca hazırlanan bir protokol olarak uygulanır.

ozon tedavisi etkileri

OZON TEDAVİSİNİN UYGULANDIĞI HASTALIKLAR VE DURUMLAR

 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
 • Damar dolaşım bozukluklarının tedavisi,
 • Romatizmal rahatsızlıklar ve fibromiyaljinin kontrolü,
 • Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltımı,
 • Şeker ve diyabete bağlı komplikasyonların özellikle de ayakta çıkan yaraların tedavisi,
 • İnsülin direncinin düşürülmesi, metabolik sendrom ve yağlı karaciğerin tedavi edilmesi,
 • Yara ve yanıkların tedavisi,
 • Kolit olarak geniş anlamda anlatım edilebilen inflamatuar barsak hastalıklarının tedavisi,
 • Kronik yorgunluk sendromu tedavisi,
 • Baş ağrıları, migren tedavisi,
 • Alerji tedavileri
 • Akut viral hepatitler ve herpes (uçuk) tedavileri
 • Tekrarlayan vajinal mantar tedavileri
 • Kanser tedavisine destek tedavi,
 • Ciltteki yaşlanmanın geciktirilmesi,
 • Sağlıklı yaşlanmanın sağlanması için kullanılabilir.

OZON TEDAVİSİNİN UYGULANMA YÖNTEMLERİ

1.Damardan alınan kanın ozonlanması ve kişiye geri verilmesi: Kişiden müsait şartlarda alınan kanın kapalı dönem bir sistem içinde ozon gazı ile karşılaştırılması ve kişiye geri verilmesi ozon tedavilerinde Majör tedavi denilen ana tedavi şeklidir.

Majör otohemoterapi, en yaygın kullanılan bu metotla 50-200 ml kan alınarak, dozu belirlenmiş ozonla karıştırıldıktan hemen sonra yeniden kişiye geri verilmesine denir. Genellikle haftada 2 ya da 3 kere en az 10 seans olacak biçimde protokol belirlenir ve kullanılır. Ana tedavi uygulamasıdır. Diğer ozon tedavileri ile birlikte desteklenebilir.

2-Adeleden ozonlanmış kanın verilmesi (minör otohemoterapi) ve kişiden alınan 2-5 cc kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırıp kas içine enjekte edilerek tedavi edilmesidir.

3-Torbalama (Torba ve kupa ile ozon uygulanması): Bölgesel olarak tedavi edilecek bölgeye ozon gazının verilmesi işlemidir. El ve ayaklar özel bir poşet içerisine sokularak nemlendirilir ve cildin ozonu çekmesi sağlanır.

4-Vücut boşluklarına ozon gazı uygulanması: Rektal, vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile ozon yapılmasıdır. Makattan ozon gazının uygulanması, ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi iltihabi barsak rahatsızlıkları ismi verilen bir rahatsızlık grubunda kullanılmaktadır. Hasta kendi haline uygular, tek kullanımlık tüp ve torbalar kullanıldığı için tamamen hijyeniktir.

5-Eklem içerisine ozon gazı uygulanması: Ağrılı iltihabi eklem romatizması olan artrit ve tekrarlayan artroz gibi hastalıklarda uzman doktorlar tarafından oldukça yavaş olarak eklem içerisine ozon gazı uygulanır.

Yara tedavisiDolaşım bozukluklarıFiziksel ve zihinsel yorgunlukBel ve boyun fıtıklarıDamar tıkanıklıklarıBunama, alzhemierŞekerAğrı tedavisiKanserGangrenFibromiyaljiObezite (Şişmanlık)Cilt bozuklukları, sivilce, cilt bakımıKireçlenmeRomatizmaMantarKulak çınlamasıVirüs hastalıklarıBağırsak hastalıklarıKaraciğer enflamasyonu (Hepatit A, B, C)

Sevim Yüce

Boyun fıtığı hastasıyım doktorumun önerisi üzerine ozon terapisi görebileceğim bir yer aramaya başladım ve tavsiye üzerine Medlife’a geldim, tedaviye başladığımdan beri ağrılarım hatırı sayılır bir şekilde azaldı benim gibi fıtıktan muzdarip olanlara bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Gülsüm Yeşer

Romatizma ağrılarından muzdariptim ozon tedavisi görmeye başladığımdan beri ağrılarım dindi, teşekkürler Medlife.

Eylül Tartar

Rahatsızlığım sebebiyle doktorlarım tarafından Ozon Tedavisi görmem önerildi. Medlife’da uygulanan tedavi sayesinde hastalığımı atlattım ve kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. Medlife`a teşekkür ederim.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)