İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Ozon Tedavisinin Kazanımları

medlife

Ozon Tedavisinin Kazanımları

Dolaşımın Güçlendirilmesi

Medlife olarak bu tedavi ile birlikte dolaşımsal bozukluklarda, alyuvarların topaklaşması, kılcal damarlar yöntemiyle kan dolaşımını engeller ve düşük yüzey alanı yüzünden oksijen emilimini azaltır. Ozon tedavisi, topaklanmayı azaltarak ya da engelleyerek, alyuvarın oksijen taşıma kabiliyetini ve esnekliğini sağlar. Arteryal kısmi basıncın artması ve viskozitenin azalmasından dolayı dokulardaki oksijenizasyon artar. Ozon, aynı zamanda arterlerdeki plakları okside eder, kan damarlarındaki tıkanıklıkları açarak arızalı mamüllerin atılmasına neden olur.

Bağışıklık Sistemi Aktivasyonu

Ozon vücutta interferon ve interlökin üretimini arttırır. Bu noktadan, birbirini izleyen bağışıklıksal reaksiyonlar zincirlemesi  adım atar.

Peroksit Oluşumu

Ozon, selüler hücre zarlarında hidro peroksit oluşturarak, lipid tabakasının doymamış yağ asitleriyle birlikte reaksiyona girer. Lipid peroksidasyon ürünleri,  öldürücü hücre eylemi için hayati ehemmiyet taşıyan, peroksil radikallerini içerir.

medlife

Bakteriler, Virüsler, Mantarlar, Maya ve Protozoa İnaktivasyonu

Ozon fosfolipidler ve lipoprotein oksidasyonuyla, bakteri hücre zarfının bütünlüğünü bozar. Mantarlarda, ozon belirli aşamalarında hücre büyümesini inhibe eder. Virüsler ile, ozon viral kapside zarar verir ve peroksidasyon kanalıyla virüs-hücre temasını bozarak üreme döngüsüne zarar verir.  Hücrelerde, onları virüs saldırılarına karşı savunmasız bırakan sıska enzim kaplamaları oksidasyona ve vücuttan atılıma karşı duyarlılığı arttırır sonrasında da sağlıklı hücreler ile yer değişimini sağlar.

Malign Tümör Feshi

Ozon tümör metabolizmasını inhibe eder. Buna ayrıca, ozon malign hücrelerin dış lipit tabakasını oksitler ve hücre lizis ile onları yok eder. Fagositler bakterileri ve virüsleri öldürmek için H2O2 ve hidroksil üretirler. Öldürücü hücreler tarafından, hidroksil oluşturulması, sitotoksik yeteneği için oldukça önemlidir. Ozon tümörler üstünde hareket ederek, fagositler tarafından, L-arginin’in sitrulin, nitrit ve nitrat dönüşümünü uyarır.

Alerjiler ve Duyarlılıklar

Ozon kana dahil olduğunda, bağışıklık hücrelerine (alyuvarlar) de tesir eder. Ozon, bağışıklık hücrelerinin birbirleriyle haberleşmede kullandığı kimyasalları arttırır. IL-6, IL-12, IFN’lerin hepsi çoğalır. Kana ozon verildikçe, canlanan kimyasalların orkestrası bağışıklık sistemini tekrardan dengeler.

Kalp Hastalıkları ve Kronik Yorgunluk

Ozon Terapisi, muntazam dolaşımı (oksijen dağılımı) ve muntazam enerji üretimini (oksijen kullanması) güçlü bir halde canlandırır. Vücuttaki hücreler, kalp, (anjina) kaslar (topallama ağrısı) da dahil olmak üzere kendi enerjilerini kendileri üretirler. Oksijen bu süreç için yaşamsal bir ehemmiyet taşır. Eğer hücreler ehil enerjiyi üretirlerse, hem daha azca ağrı, hem de daha az bitkinlik husule gelecektir. Ozon hem oksijen iletimine hem de iletim sonrası kullanımına destek sağlar.

Bunların yanı sıra altta verdiğimiz ozon tedavisinin etkileri ve kazanımlarından bazıları şunlardır:

 • Stresin azaltılması
 • Fazla şekerin yakılması
 • Dalağın ve pankreasın oksijenlendirilmesi
 • Lenf sisteminin detokslanması
 • Gangrenin önlenmesi
 • Sinir sistemini koruması
 • Kanı sulandırması, kansızlığı önlemesi
 • Hepatit A, B, C hastalıklarının iyileştirilmesi
 • Cildi yenilemesi, nemlendirilmesi, akneleri temizlemesi, saç dökülmesini engellemesi,
 • gözaltı morluklarını önlemesi
 • Yaraları iyileştirmesi
 • Hormon dengesini düzeltmesi
 • Vücudun tüm hücrelerini temizlemesi
 • Mantar hastalıklarının iyileştirilmesi
 • Egzama

Nurten Ayvacı

Kesinlikle yaptırılması gereken bir uygulama tavsiye ederim.

Aylin Köseoğlu

Bu uygulamayı herkese tavsiye ederim kesinlikle çok faydalı bir uygulama.

Reyhan Bozar

Ozon Tedavisi’nin yararları saymakla bitmez. Her kadın güzel görünmek ister. Bu yöntem Medlife tarafından kolayca yapılabilir.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)