İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Ozon Tedavisinin Etkileri

Ozon Tedavisi Etkileri

Ozon Tedavisinin Etkileri

Medlife Ozon tedavisinin etkileri arasında ilk başta gelen interferon düzeyi artmasıdır. İnterferonlar globular proteinlerdir. İnterferonlar, bağışıklık sistemini her yönüyle düzenlerler. Bazı interferonlar virüs tarafınca enfekte edilen hücreler tarafından üretilir. Bu interferonlar enfeksiyon olasılığı taşıyan bitişik, sağlıklı hücreleri uyardıktan sonra karşılığında, onlar enfeksiyona izin vermeyen konakçı hücreye dönüşür. Diğer bir deyişle, viral replikasyonu inhibe ederler. Diğer interferonlar kas, bağ dokusu ve beyaz kan hücrelerinden üretilir. Gamma interferon düzeyleri, ozon tarafından %400-900’e  kadar yükseltilebilir. Bu interferon, patojenler ve anormal hücreleri yutan ve öldüren fagositik hücrelerin kontrolüyle ilgilidir.

Ozon TNF üretimini uyarır. TNF; büyüyen bir tümör varsa, vücutta üretilen bir maddedir. Tümörün kütlesi ne kadar büyürse, o oranda tümör nekroz faktörü üretilir (bir noktaya kadar). Bir tümör metastatik duruma dönüşdüğü zaman, kanser hücreleri kırılmaya uğrar,  ve kan ve lenf  tarafınca alıp götürülür. Bu durum,  tümörün vücudun başka bir yerinde ikamet etmesine izin verir; yada başka bir deyişle, güçlerini böler. Orijinal tümörü inhibe etmek için üretilen TNF yüzünden bu bir tek kanser hücrelerinin gelişme şansı enaza iner. Tümör, cerrahi yollardan çıkarıldığında, TNF düzeyi hızlıca azalır ve görünüşte sıhhatli olan dokudan ortaya yeni tümörler menfaat.

Ozon tedavisinin etkileri arasında IL-2 salgılanmasını uyarması da önemlidir. Interluekin-2, bağışıklık sisteminin temel taşlarından biridir. Bu T-yardımcıları tarafından salgılanır. Otostimülasyon olarak bilinen işlemde, IL-2, hemen sonra T-destek üzerindeki bir reseptöre bağlanır ve onu daha çok IL-2 üretmesine neden olur. Başlıca görevi lenfositleri farklılaştırmak ve çoğalmak için ikna etmek, daha çok T-helpers, T-suppressors, cytotoxic T’s, T-memory cells sağlamaktır.

Ozon Tedavisi Etkileri

Ozon Tedavisinin Vücuda Etkisi

Ozon tedavisinin kazanımları ve etkileri vücutta şu şekilde etki gösterebiliyor;

 • Deri kan dolaşımını arttırarak, cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını, daha pak, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar.
 • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını arttırır.
 • Beyaz kan hücrelerinin oluşumunu arttırır. Fonksiyonlarını düzenler.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, enfeksiyonlara direnci artırır.
 • Kan ve lenf sistemini temizler.
 • Bakteri, virüs ve mantarları öldürür.
 • Hızlı büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller.
 • Alyuvarların elastikiyetini arttırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır. Kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini arttırarak organların oksijenlen miktarını arttırır.
 • Hücre solunumunu hızlandırır.
 • Detoks özelliği ile vücudumuzdaki kimyasal maddelerin temizlenmesine, arınmasına yardımcı olur. (Böcek öldürücüler, ilaç atıkları. Asidik maddeler, ziraat ilacı kalıntıları vb.)
 • Vücudumuzdaki natürel ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir.
 • Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile, bağışıklık sisteminin iyi çalışmamasından meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde iyileştiricidir.
 • Kaslarda biriken toksini gidererek kasları rahatlatır ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarının iyileştirir.
 • Hormon ve enzim üretimini normale döndürür.
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Depresyon ve sıkıntıyı azaltıcı etkisi vardır. Stres hormonu olarak malum adrenalini okside ederek genel bir refah sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

Fatma Doğan

Medlife’da gördüğüm ozon tedavisinden çok memnun kaldım bu uygulamayı düşünen herkese Medlife’ı öneririm.

Özge Çağlar

Hijyen bakımından gittiğim en temiz yerlerden biriydi, takdir edersiniz ki ozon tedavisinde hijyen çok önemlidir bu sebepten dolayı bu uygulamayı düşünenlere Medlife’ı öneririm.

Gamze Gül

Medlife da hizmeti sunulan Ozon Tedavisi’nin etkisi karşısında hayran kaldım. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)