İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Ozon Tedavisi Nedir?

ozon tedavisi

Ozon Tedavisi Nedir?

Medlife ozon tedavisi, ozon gazının tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Medikal ozon, %95O2 %5O3 atomundan oluşan tıbbi gaz karışımıdır. Ozon, devasa yükseklikte oksidasyon(yakma) gücüne haiz olduğundan, tıpta ‘’etken oksijen ya da süper oksijen olarak’ ’tanımlanır. Medikal ozon her zaman saf ozon ve saf oksijenin karışımı gibi kullanılır. Ozon terapist, (ozon tedavisi konusunda eğitimli bir tabip) hastanın durumu ve tıbbi endüksiyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler. Ayrıca akupunktur tedavisiyle kombine edildiğinde daha kısa sürede ağrılar azalır ve kalıcı iyileşme sağlanır.

Vücudumuz gün arasında binlerce metabolik olay yaşar. Üretilen besinler, faydalı elementler ve enerjinin yanında atıklar da doğar. Vücudumuzda biriken bu atıklar erken yaşlarda ter, idrar ve dışkı yöntemiyle vücuttan rahatça atılabilirken, ileri yaşlarda bu atıkların atılımı kolay olmayabilir. Bir de üstüne üstlük sigara, ilaçlar, görülen tedaviler, radyasyon, güneş ışınları, fena gıdalar ve çevresel etkenlerle birlikte vücudumuzda oluşan toksinler giderek artar ve tabiri yerindeyse vücudumuz bir bataklığa basar. Dünyada geliştirilen bütün tıp sistemleri “vücuttaki toksinleri iyi mi atarız” üstüne yoğunlaşır. Kimisi bitkisel kürlerle, kimisi yiyeceklerle, kimisi balçık banyolarıyla vücuttaki toksin havuzunu detokslamaya çalışır. İşte ozon terapi de bir detoks yöntemidir.

Yöntemleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Majör tedavi kanın ozonlanarak yine damar yoluyla hastaya geri verilmesidir. Başlangıçta yükleme ile istenen seviyeye ulaşıldıktan sonrasında aylık düzenli kullanım ile uzun süreli koruma tesiri de bilinmektedir.

Minör tedavi azca miktarda kanın hastadan alınarak kas içi yoluyla geri verilmesi gibi uygulanır. Diğer yöntemlerle birleştirilerek de kullanılır.

Torbalama Yöntemi cilt dokusunun zarar görmüş olduğu yerlerde ozonlu hava ile torbalanması yoluyla iyileşme amaçlı kullanılır.

Rektal Uygulama, ozon gazının doğru oranlarda rektal yol ile vücuda verilmesi ile emilimin yüksek olduğu bağırsak dokuları vasıtasıyla metabolizmaya alınması yöntemidir.

Vajinal Uygulama, ozon gazının doğru oranlarda vajinal yolla vücuda verilmesi, yumuşak doku ile lokal amaçlı uygulama yöntemidir.

Kulak uygulaması, kulak yolu ile ozon gazının kulak zarından verilmesi yöntemidir.

ozon tedavisi

Kimlere Yapılmaz?

Ameliyatları takiben doktorunuzun önereceği sürelerle uygulanması önerilmez.

IV C vitamini şeklinde yüksek doz antioksidanlar ile beraber alınmaz. Doz ve zamanlama doktorunuz tarafından belirlenmelidir.

Mevcut esenlik durumunuz değerlendirilerek doğru protokol belirlenir.

Yan Etkisi Var mı?

Ozon tedavisi uygulamalarında dozun kişiye bakılırsa planlanması önemlidir. Bir öteki mühim konu ise cam şişe ve titanyum iğne şeklinde doğru malzemenin kullanılması ozonun etkinliğini sağlar. Malzeme doğru kullanılmadığında etkinlik azalması ve üstünde çalışılmamış riskler olabilir.

Sağlıklı İnsan Ozon Alabilir mi?

Sağlıklı insanoğlu ozonu koruyucu bir yöntem olarak alabilir. Ozon tedavisi hücre beslenmesini ve oksijenizasyonunu desteklediği için, detoksifikasyon tesiri ile birçok metabolizma ve bağışıklık sistemi hastalığına karşı koruyucu amaçlı olarak kullanılmaktadır. ozon kullanımının ek olarak ciltte canlanma ve dolayısıyla genç görünmeye de katkısı olmaktadır. Okjizenizasyonun yüksek olmasının bir öteki faydası da enerjinizin yükselmesi ve hareketliliği artırıcı destek olmasıdır.

Kullanıcı Yorumları

Meltem Kaya

Ozon tedavisi için çok yer aradım ama hep tereddüt ettim. Medlife web sitesine baktığımda daha fazla bilgi aldım ve Medlife ile iletişime geçip ozon tedavisi randevusu aldım. Gayet başarılı geçti. Tekrar teşekkür ederim.

Helin Candan

Ozon tedavisi olmak istiyordum ama en iyi şekilde yapılmasını istiyordum. Arkadaşlarım sayesinde Medlife le tanıştım ve ozon tedavisini Medlife polikliniğinde yaptım ve gayet başarılı buldum. Ozon tedavisi yaptırmak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Gülhan Elma

Ozon Tedavisi, cilt bakımında kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. Medlife bu hizmeti fazlasıyla iyi sunuyor. Herkeze öneririm.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)