İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

ND-Yag Lazer

ND-Yag Lazer

ND-Yag Lazer

ND:YAG ile Lazer Epilasyon nedir?

1064nm. dalga boyunda, leke ve damar tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Renkli tüylerin köklerinden yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Bu lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olan kişiler ve bronz teni olanlar da epilasyonda tercih edilebilir. Çünkü koyu cildi yakmaz.

ND:YAG Lazer mi Vectus Diode mi?

ND:YAG Vectus Diode Lazer‘den farkı hem kadınlar hemde erkekler tarafından tercih edilmektedir. ND:YAG  Lazer’i diğer tüm epilasyon yöntemlerinden ayıran özelliği ise koyu tenli ve esmer kişilere uygulanabilen lazer sistemidir. ND:YAG Lazer uygulaması için  gönül rahatlığı ile Özel Medlife Polikinliğine gelebilirsiniz.

ND-Yag Lazer

ND:YAG Nasıl Kullanılır?

Bu lazer tipi teknik özellikleri nedeni ile en fazla derine inen lazer tipi olarak bilinir. Dalga boyu en uzun epilasyon lazeridir. Bu sebeple kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine çok az tutunur. ND:YAG lazerlerin melanine tutunması sebebiyle melanin üzerinden etkisi yok denecek kadar azdır. Melanin tarafından daha az tutulması ND:YAG lazerlerin epilasyon etkinliğini azaltır. Ancak bu özelliği sayesinde ND:YAG lazerler çok koyu tenlerde hatta zencilerde bile epilasyon amaçlı kullanılabilmektedir. Derine indiğinden dolayı ND:YAG lazerler en ağrılı lazerdir. Birçok klinikte epilasyon için ND:YAG lazere nadiren başvurulur. ND:YAG lazerler yüzeysel kılcal varislerin tedavi edilmesinde kullanılan en iyi lazerdir. Kılcal varislerdeki hemoglobin boya maddesine tutunduktan sonra damarın yanmasına neden olur. Bu nedenle varis tedavilerinde 5 mm’yi geçmeyen, kılcal varislerin tedavisinde ND:YAG lazerler tercih edilen lazerlerdir. Yine ND:YAG lazerlerin q switch tipleri kısa atımlar yaparak derideki derin olan yerleşimli lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bu lazer diğer lazerlere göre daha derine indiğinden dolayı epilasyon amaçlı kullanılırken yan etkiler açısından dikkat edilmesi gereken bir lazerdir. Medlife uzmanlarımız bu tedaviyi dikkatli bir şekilde gerçekleştirmekte.

ND:YAG Lazerin Epilasyonda Etkinin En Çok Olduğu Vücut Bölgeleri Nerelerdir?

Kalça ve sırt bölgesinde kıllar çok derindeyse bu lazer cildin daha fazla derinlerine indiği için epilasyon etkisi iyi olabilir. Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve bu yüzden kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inebilen ND:YAG lazer epilasyonu kullanılabilir.

ND:YAG Lazer Epilasyon Kaç Seansta Etkili Olur? Yapıya, yaşa, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre ND:YAG lazer epilasyon seans sayısı değişiklik gösterir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası bir azalma beklenir.

Reyhan Karagül

En iyi hizmet anlayışı sunmakta olan Medlife, profesyonel ekibi sayesinde güvenebilip tavsiye edebileceğim yerlerden biri. Teşekkür ederim.

Şeyma Toplucu

Medlife beni her açıdan etkiledi. Mesela ortam hijyenik olması benim her yerde bulamadığım özelliklerden biri.
Tavsiye ederim.

Hilal Dağaşar

Medlife, benim şu ana kadar gördüğüm tüm polikliniğinden kat ve kat daha başarılı buldum. Bu başarıyı ND-Yag lazer Tedavisi olarak kanıtlamış bulunmaktayım.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)