İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling nedir?

Kimyasal peeling, cilt bakımı ve cildi canlandırmak için uygulanan kimyasal maddeler ile birlikte cildin zarar görmüş üst kısımlarının “soyulması” işlemidir. Bu sayede daha temiz, genç, parlak bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt yeniden hayat kazanır. Kimyasal peeling amacıyla değişik birbirinden farklı kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeysel, orta ve derin peeling şeklinde uygulanabilmektedir. Özel Medlife Polikliniğinde müşterilerimizin konforları ve aldıkları hizmetlerden memnun kalmaları  bizim için çok önemlidir. Uzman kadromuz ve deneyimli hekimlerimiz ile hastalırımızın memnuniyeti için çalışmaktayız.

Medlife olarak en çok glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)” tercih etmekteyiz. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilebilen doğal olan asitlerdir ve yüzeysel peeling maddesi olarak kullanılır. TCA (trikloroasetik asit) orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin olmak üzere peeling yapılır, bu tedavi metodları birbirinden daha farklıdır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling nasıl etki eder?

Zamanla ciltte olan kollajen ve elastin liflerde bozulma gerçekleşir, bu yüzden ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile birlikte daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır. Cildin üzerindeki hasarlı kısım ayrılmasıyla daha sağlıklı rengi ve dokusu güzel bir cilt oluşur.

Peeling tedavisi hangi problemlerde kullanılır?

  • Akne (sivilce) tedavisi
  • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi
  • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
  • Ciltteki açık porların kapanması
  • Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi
  • Gebelik lekelerinin giderilmesi
  • Yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi
  • Yaşlanma etkilerini geciktirmek için peeling tedavisi uygulanmaktadır.

Peeling tedavisi nasıl yapılır?

İşlem öncesinde cilt temizlenir aşırı yağdan arındırılır. Daha sonra “Alfa Hidroksi Asitler (AHA)” uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra kimyasal ciltten uzaklaştırılır. Seans aralarında kullanılacak kremlerle tedaviye devam edilir. Uygulama ortalama olarak 10 dakika sürer. AHA peeling 1-3 haftalık aralarla 6-8 seans yapılır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir, ancak kişi normal gündelik aktivitesine devam edebilir.

Peeling kimler için uygun değildir?

  • Gebelerde
  • Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlarda

Kaç Çeşit Kimyasal Peeling Vardır ?

Kimyasal Peeling yüzeysel, orta ve derin olarak 3 ayrı düzeyde sınıflandırılır.
Yüzeysel olanlarda kullanılan meyve asitleri, cilde donuk görünüm veren ölü hücreleri yok ederek sağlıklı hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve cildin canlanmasına yardımcı olur. Alfa-beta peelingler daha çok akneye eğilimli hastalar için tercih edilir.Yüzeysel peelingler 2 haftada bir olacak şekilde 6-8 seans olarak uygulanır. Her seansta cildin reaksiyonuna göre konsantrasyon ve peelingin ciltte kalım süresi attırılır.
Orta peelinglerden en çok kullanılanı TCA peelingler olup işlemden sonra 3-7 gün ciltte kızarıkılık ve soyulma nedeni ile önceden planlanarak kullanılır.
Fenol gibi derin peelingler ise özellikle kardiak risklerinden dolayı klinik ve muayenehane gibi ortamlarda uygulanmalıdır.

Melisa Çekikgöz

Diğer güzellik merkezleri arasında açık ara en iyisi olan Medlife bu uygulama ile de bunu kanıtladı.

Baharsu Seçkin

Kimyasal Peeling yaptırmak isteyenlere Medlife polikliniğini tavsiye ederim. Çok başarılı bir ekibi var. Teşekkür ederim

Burcu Turan

Yüzümde bulunan akne izleri beni rahatsız ediyordu bende Kimyasal Peeling uygulaması görmek için Medlife’a gitmeye karar verdim. Çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)