İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi

Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi

Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi

Medlife Fibrocell Tedavisi, hastanın kendi hücre ve dokularından elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroblast adındaki öncü hücrelerin elde edilip çoğaltılması sonucunda tekrar kişiye geri aktarılmasıyla yapılan yenileyici bir tedavidir.Medlife Polikliniği uzman kadrosu ve deneyimli hekimleriyle size en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ayrıca doku mühendisliği teknikleriyle kök hücreler ayrıştırılarak dokuların yenilenmesi amaçlanır. Kök hücreler; bütün diğer hücrelerin öncüsü olup hem kendini yenileyebilme hem de diğer hücrelere dönüşebilme özelliğine sahip hücrelerdir.

Vücudumuzun genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajenlerdir. Kollajenler ne kadar fazla olursa cilt o kadar sıkı, güzel ve genç olacaktır. İşte bu kollajeni üreten ise fibroblast adındaki öncü bir hücredir. Fibrocell uygulamasıyla otogen kültüre fibroblast enjeksiyonu yapılır. Otolog veya otojen demek kişinin kendi dokularından alındığı anlamına gelir. Dolayısıyla yabancı cisim alerji ya da yabancı cisim reaksiyonu oluşturmaz.

Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi

Fibrocell Nasıl Uygulanır

Öncelikle hastadan bir doku parçası alınması gerekmektedir. Bu parça genellikle kulak arkası olmakla birlikte güneş görmeyen kol içi, kasık bölgesi derisi gibi alanlarda olabilir. Alınan doku örneği 2-3 mm kadardır. Alınma aşamasında lokal anestezi ile uyuşturulur ve küçük bir parça alınarak özel olarak getirtilmiş materyallerin içine konulur ve üretici firmaya verilir. Bu sırada hastadan bir miktar kan da alınır.

Ortalama 4-6 hafta arasında laboratuar ortamında kollajeni sentezleyecek kök hücre olan fibroblastlar üretilerek çoğaltılır.

Fibrocell Uygulama Anı

Medlife uzman ekibimiz tarafından kültüre edilip çoğaltılan fibroblast hücreleri hazır hale gelince hastaya uygulanır. Uygulama aşamasında 5 cc lik bir kök hücre grubu hazırlanmış vaziyete gelir. Bu hacim, her 1 ml de ortalama olarak 10 milyon kök hücre veya bir başka deyişle fibroblast bulundurmaktadır. Bu hücreler küçük bir enjektör kullanılarak uygulama yapılacak alana aktarılır. Uygulama tıpkı dolgu enjeksiyonu yapımına benzer ve herhangi bir ağrı oluşturmaz.Uygulama 2-3 hafta aralıklarla ortalama 3 kere tekrarlanır.Etkinin görülmesi uygulamanın hastaya ne amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle beraber genellikle 2. uygulamadan sonra ortaya çıkar ve yaklaşık 1 yıla kadar artarak devam eder. Yaşlılığa karşı hiçbir tedavi hayat boyu kalıcı değildir. Ancak fibroblast transferi ortalama 3-5 sene kadar kalıcılığını koruyabilmekte ve kollajen üretimine devam etmektedir.
Gülsüm Yaşar

Kök Hücre tedavisi sayesinde yara izlerim tamamen yok oldu. Kesinlikle müthiş bir uygulama.

Münevver Gökçe

Mükemmel bir uygulama. Yaptırmak isteyen herkese çok tavsiye ederim.

Neslihan Parla

Geçmişte geçirdim bir kaza sonucu yüzümde oluşan yara izlerinden kurtulmak için Medlife’a gittim ve Fibrocell Kök Hücre Yenilenmesi uygulaması sayesinde istediğim sonuca ulaştım.
Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)