İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Botoks İzmir

Botoks İzmir

Botoks İzmir

Botoks, Botulinum Toksin’ in dünyada gerçekleştirilen 1 numaralı kozmetik tedavi ve minimal bir invaziv cerrahi (ameliyatsız) uygulama olduğunu biliyor muydunuz?

Kırışıklık ve yüz kırışıklıklarını başarılı bir şekilde tedavi etmek için yıllardır Botoks kullanıyor. Botoks “clostridium botulinum” bakterisi tarafından üretilen bir toksindir.

Yüz kırışıklıklarının tedavisinde Botoks en sık uygulanan kozmetik ve/veya estetik tedaviler arasındadır.

Botoks hangi bölgelere enjekte edilir?

Botoks genelde alın çizgileri, kaz ayağı (göz çizgileri) ve kaş arası çizgiler üzerinde kullanılır. Ayrıca dekolte ve yüzün diğer bölgelerinde oluşabilecek derin çizgiler için de Botoks tedavisi uygulanabilir.

Erken yaşlanma belirtilerinin veya yüz ifadelerinizden kaynaklanan erken kırışıklıkların tedavisinde Botoks yapılabilir. Botoks ayrıca kırışıklıkların önlenmesinde, kırışıklıklara neden olan yüz hareketlerini yapmanıza engel olarak da kullanılır.

Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Botoks anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Cildinize veya kaslarınıza çok az miktarda botulinum toksini enjekte etmek için ince ve küçük uçlu bir iğne kullanılır.

İhtiyaç duyulan enjeksiyon sayısı, tedavi edilen alanın kapsamı dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.

Enjekte edilen Botoks (botulinum toksini), kas hücrelerinin kasılmasını engelleyerek asetilkolin salınımını önler. Botulinum toksini, kasların daha az sertleşmesine izin vererek, kas hareketlerinde azalmaya neden olur.

Botoks uygulama sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerinizi sürdürmek için biraz beklemeniz önerilir. Bununla birlikte, tedavi edilen bölgelerin ovalanmamasına veya masaj yapılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, toksinin farklı bir alana taşınmasına neden olabilir.

Botoks tedavisinin etkileri ne kadar sürer?

Geçici felç olarak da bilinen Botoks ile belli bir süre boyunca kas hareketleri dondurulur, böylece tedavinin iyileştirici etkilerini sürdürmek için yılda birkaç kez uygulanması gerekir.

Botoks etkileri genellikle üç ila 10 gün içinde veya daha erken fark edilmeye başlar. Zaman geçtikçe, kas aktivitesi yavaş yavaş normale dönecektir. Botoks tedavisi durdurulursa, kaslar normal olarak çalışmaya başlar ve yaşlanma süreci devam eder.

Botoks uygulanacak bölgeye, doz miktarının ne kadar kullanılması gerektiği çok önemli olduğundan, nitelikli bir tıp uzmanı tarafından yapılması başarı oranını yükseltir. Botoks düzgün bir şekilde uygulandığında tedaviyle ilgili bilinen yan etkileri de olmayacaktır.

Botoks, İzmir’de Özel Medlife Polikliniğimizde, alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından güvenle uygulanmaktadır.

Botoks Tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Geçici morarma Botoks uygulamasının en yaygın yan etkilerinden bir tanesidir. 24 ila 48 saat içinde bitecek baş ağrıları olabilir, ancak bu çok nadir görülür.

Tedaviyi takip eden günlerde hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Ancak daha ciddi komplikasyonlar duyulmamıştır.

Botoks uygulamasını herkes yaptırabilir mi?

Nörolojik hastalığı olan kişiler, hamilelik ve emzirme döneminde olan kişiler Botoks kullanmamalıdır.

Botoks sadece kırışıklık tedavisi için midir? Botoks ne için kullanılır?

Botoks uygulaması sadece kırışıklık tedavisi için kullanılmaz. Birçok tıbbi komplikasyonların tedavisinde Botoks uygulanmaktadır. Günümüzde güzellik ve kozmetik amaçlı olarak, yüzümüzde oluşan kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltmayı amaçlayan güvenli ve etkili bir kırışıklık tedavisi olarak bilinir hale gelmiştir.

Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu bilinen Botoks tedavi ve yöntemlerinin halen yeni kullanım alanları araştırılmakta ve keşfedilmektedir.

“Baby Botoks”

Basitçe ifade etmek gerekirse, “Baby Botoks”, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için daha düşük miktarlarda Botoks (botulinum toksin enjeksiyonları) kullanılmasıdır.

    botox

Bu süper hedefli mikro enjeksiyonlar, Baby Botoks’ un daha doğal ve özel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

“Önleyici Botoks”

Botoks’ tan daha popüler ya da tartışmalı bir tedavi yoktur. 20’li yaşlarda “önleyici Botoks” uygulamasına başlamak kırışık önleme tedavisi için büyük avantajlar sağlar. Minimal dozlarda uygulanması en önemli özelliklerindendir.

Önleyici Botoks’ un Faydaları

Önleyici Botoks tedavisi, diğer onarıcı kozmetik yöntem ve tedavilerini kullananlara göre daha fazla fayda sağlayabilirler. Önleyici Botoks’ un, alın bölgesinde oluşabilen ve/veya oluşabilecek ince yüz kırışıklıklarında veya kaşlar arası çizgilerde kullanılmasının yanı sıra, yüz simetrisini de artırabilir. Ayrıca, Önleyici Botoks’ u yaşlanmanın ilk belirtilerinde kullanmak, derin kırışıklıkların oluşmasını önler.

“Nefertiti Botoks”

Nefertiti Botoks, boyun ve çene çizgisi için invaziv cerrahi yöntemi (ameliyatsız) bir gençleştirme tedavisidir.

Botoks enjeksiyonlarını kullanarak, kolay bir alternatif sağlar.
Nefertiti Botoks, adını M.Ö. 14. yüzyılda yaşamış olan Mısır Kraliçesi Nefertiti’ den almıştır ve kendine özgü ve zarif çene çizgisi ile tanınmıştır.

Daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin. Botoks, İzmir’de Özel Medlife Polikliniğimizde…

Göksu Kiraz

Medlife bütün hizmetlerinde olduğu gibi Botoks’da da en iyi olmayı sürdürüyor.

Esma Şenyürek

Botoks’da Medlife kalitesi her zamanki gibi biz müşterileri memnun etmeyi başarıyor

Selen Köprü

Medlife’da Botoks uygulaması gördüm, personelin ilgisi ve hijyenden oldukça memnun kaldım. Teşekkürler Medlife.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)