İzmir 545 290 36 46
  Antalya 549 316 35 66
 Muğla 549 412 02 72

Bölgesel Zayıflama

bolgesel-zayiflama

Bölgesel Zayıflama

Şişmanlık artık bütün dünyada, mühim bir sağlık sorunu olarak kabul edilen, başka pek çok hastalığın tetikleyicisi olarak gösterilen, farklı tedavi yolları araştırılan ve gittikçe artan sayıda insanın etkilendiği çok yaygın, istenmeyen ve tedavi edilebilir bir durumdur.

Şişmanlığa sebep olabilecek pek oldukça genetik, tıbbi, çevresel ve toplumsal nedenlerden söz edebilecek olsak ta, dürüst olmak gerekirse, hepimizin bildiği gibi, gayri muntazam ve sağlıksız beslenme ile fizyolojik aktiviteler mevzusunda isteksiz olmamız en temel iki nedendir. Modern ömür şekli ve alışkanlıklarının, yaşamımıza kattığı pek çok pozitif etkinin yanında, maalesef aynı miktarda negatif negatif etkilerinde söz konusudur.

Dikkat edin artık sadece suçlanan hamburger zincirlerinde değil, her yerde fast-food seçimi beslenme seçeneklerini tercih etmekteyiz. En sıhhatli bulunduğunu düşündüğümüz sebze ve meyveler bile, aynı tat ve vitamin içeriğini taşımamaktalar ve hormon katkılarını tartışmaktayız. Her besin grubunun mutlaka hayati ehemmiyet taşıdığını unutmuş görünerek, dengesiz beslenme listeleri mucize diyetler olarak önümüze konulmakta!

Bunların yanında, artık nerede ise hiç hareket etmemekteyiz! Özellikle akşamları yorgun bir şekilde evimize geldiğimizde’ televizyonun karşısında, oturduğumuz yerden kanal değiştirerek ve aklımıza ne gelirse yiyerek kendimizi ödüllendirmekteyiz.

Sonuçta, artan kilolarımız hareketlerimizi kısıtlamakta, kısıtlanan fizyolojik hareketliliğimiz kilolarımızı arttırmakta ve kendimizi bir kısır döngünün içinde bulmaktayız.

Görüştüğüm pek fazlaca hastamı dinlediğimde, aslen onlara hak vermekteyim. Çünkü yoğun iş hayatı ve stres, hareketsiz yaşam tarzı ve fazla kilolar çözülmesi zor gözüken bir problemi ortaya çıkarmakta: Metabolizma hızınızın yavaşlaması ve kronik bitkinlik durumu…

Bu kısır döngünün kırılabilmesi ve yeniden sıhhatli, enerjik ve mutlu bir yaşama haiz olabilmek için yapabileceğimiz bir şey olmalı?

Öncelikle sizi aç bırakan, vücudunuza işkence çektiren ve metabolizmanızı iyice yavaşlatan diyet kelimesini hayatınızdan kesinlikle çıkarmalısınız. Bunun yerine, vücudunuzun ihtiyacı olan, aslında uyguladığınız diyetlerden oldukça daha basit ve zahmetsizce gerçekleştirebileceğiniz, sıhhatli ve dengeli bir beslenme düzenine geçmelisiniz.  Vücudunuza ihtiyacı olanı verin ki, kendini korumak ve zor günlere hazırlamak için yağ depolamaya muhtaç kalmasın!

Unutmayın; Aç kalarak sıhhatli ve sıska olamazsınız… Bu halde bir miktar kilo kaybetseniz bile, vücudunuz ilk fırsat bulduğunda kaybettiği yağları yeniden depolayacaktır.

Bölgesel zayıflama ile akupunktur tedavisi birbirlerine çok benzeselerde tamamen farklı tedavilerdir ve bu iki tedaviyide Özel Medlife Polikinliğinde Gönül rahatlı ile tedavi olabilirsiniz.

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAYATA GÜLÜMSEYİN

BÖLGESEL ZAYIFLAMA İÇİN SUNDUĞUMUZ OLANAKLAR

Ancak şişmanlık sorunu bir defa ortaya çıktımı, ancak beslenme düzeni ile bu problemi çözmek zor olmakta. Bu aşamada, Kliniğimizde hastalarımıza ihtiyaçlarına bakılırsa hususi programlar hazırlamaktayız. Bu programlardan kimilerine kısa bir halde göz atarsak;

Kendinizi Usta Bir Heykeltıraşın ellerine bırakın…

Zayıflama programlarında özellikle yöresel kronik yağ birikimi olan kısımların inceltilmesinde kullandığımız 4 adet üst düzey değişen teknolojinin mükemmel kombine çalışmasını sağlayan sistemdir. Bu teknoloji desteğiyle; hastalarımızı selüloit sorunundan, yağ dokusunu yakmasındaki üstün başarısı yardımıyla kronik yağ birikimi olan bölgelerinden kurtarıyoruz. Bu dörtlü sistem yüksek yoğunlukta odaklanmış ses dalgası kavitasyon, radyo frekansı, vakumdan oluşur.

VakumHIFU: Etkisi yardımıyla siz vücudunuzda ısı hissederken yağlarınız gücünü ısıya dönüştürerek dizgesel dolaşıma katılma aşamasına geçer. Kavitasyon: Metobolize olmaya hazır olan yağ hücrelerini utrasonik hızlı titreşim ile uygulayarak yağ hücrelerini parçalar.

Radyo frekans: Yüksek ölçüde enerji üreterek yüksek sıcaklık lif ve kol ojen kasılmasına niçin olur. Bu yüzden hem yeni kolojen üretimi ve bağ dokusunda sıkılaşma olur. Bununla birlikte metobolize olmuş yağ hücrelerini sistematik dolaşıma geçmeleri sağlanır. Vakum: Germenin etkisiyle birlikte mebranı geçirgen olan yağ hücreleri lenf akımına geçer. Kısacası bu kullanılan 4lü kombine sistem yağ hücreleri ve ses dalgalarının üstünde oluşmuş yüksek enerjili yağ hücrelerini parçalar.

bolgesel-zayiflama

TEKNİK AVANTAJLARI

Basit kullanım: kullanıcıyla arkadaş LCD dokunmatik monitör ve video izleme rehber sistemi tasarımı yardımıyla, cihazın kullanması daha açık ve kesindir

Güvenli ve güvenli: invazif olmayan, cerrahi işlem gerektirmeyen, kir bırakmayan, bekleme veya iyileşme süresi gerektirmeyen uygulama Enerji doğruluk kontrolü Klinik tatbik tesiri

Odaklanmış Ultra Ses Dalgası Terapötik Dönüştürücü

Odaklanılan alanın dışındaki her alana düşük enerji

Yüksek Yoğunlukta Odaklanmış Ultra Ses Dalgası (HIFU), temel ultrason terimine dayanmaktadır.

Ultra ses dalgası, dokunun üstünde yayıldıkça, bir kısmı absorbe edilerek ısıya dönüştürülür. Odaklanmış ışınlarla birlikte, dokuların en derinine çok küçük bir odaklanma sağlanır.

HIFU Çalışma Prensibi

Odaklanma ile, yüksek yoğunlukta ve devamlı ultra ses dalgaları oluşturulacak, bundan çıkan yüksek ısı, yağ dokusunu, etrafındaki dokulara ve kan damarlarına etki etmeden, seçici şekilde sıvılaştıracaktır.

Basınç

Yüksek yoğunlukta odaklanmış ultra ses dalgası (HIFU) dönüştürücüsünün ürettiği akustik alan basıncı.

Basınç, odaklanılan noktada 1 milyon Pascal’a ulaşabilir

Kavitasyonun Çalışma Prensibi

Kompresyon ve dekompresyon dalgaları oluşturan ultra ses dalgaları sayesinde, pozitif yönde ve olumsuz tazyik oluşturulur. Negatif tazyik ile, dokuda mikro-kavite (baloncuk) kaynaklanır. Dalganın dekompresyonu güçlendikçe, mikro-kavite (baloncuk) genişler. Belirli bir noktaya vardığında ise patlar.

Kavitasyonun Avantajları

Yağ dokusunun aşağıdaki özellikleri yardımıyla hem ultrasonik ışıma hem daha düşük frekanslarda titreşim ile yağ hücrelerinin arasında ve dışında oldukça sayıda mikro-kavite kurmak daha kolaydır.

Radyo Frekansı, moleküler titreşimin yaptığı, yüksek frekanslı bir akım, ısıdır.

Radyo Frekansının Çalışma Prensibi

l Radyo Frekansı (RF), alt taraftaki dokuya tesir etmek üzere epidermise nüfuz edebilen, milyonlarca Hz’lik elektrik dalgası kullanır. Yüksek frekansta vibrasyon, alttaki dokunun direncini harekete geçirerek yüksek enerji üretmesini sağlayacak ve bu da alttaki dokunun sıcaklığının anında yükselmesini elde edecektir.

L Yüksek ısı, lif ve kolajen dokularının aniden kasılmasına ve arkasından yeni kolajen üretimine ve birleşime niçin olduğundan, istenen cilt sıkılaştırma, kırışıklık yok etme ve şekillendirme etkileri gerçekleştirilecektir.

RF Yüz Toparlama ve Cilt Sıkılaştırma Tedavisinin İşleyiş Şekli

Cildimiz olgunlaştıkça ve sürekli çevresel etkilere maruz kaldıkça, bağ dokusu parçalanmaya başlar ve kırışıklıklar ve öteki yaşlanma emareleri ortaya çıkar

İkinci sıradüzen:

RF enerjisi, cilt katmanlarına nüfuz ederek, cildin dokusunu ve kolajen liflerinin gömülü bulunmuş olduğu ekstraselüler matrisi seçici olarak ısıtır. Bölgesel ısıtma, kolajen liflerinin anında kasılmasına neden olur ve bununla beraber fibroblastların metabolizmasını hızlandırarak, yeni kolajen ve elastin liflerinin oluşumunu

Üçüncü aşama:

Kolajen liflerinin kasılması ve kolajen ve elastin tortularının tekrar oluşumu, cilt katmanlarını sıkılaştırarak, daha pürüzsüz, sıhhatli ve genç görünümlü bir cilt oluşmasını sağlar.

RF Vücut Toparlama ve Selülit Azaltma Tedavisinin İşleyiş Şekli

Birinci Aşama:

Selülit durumu-Hipodermiste oldukca sayıda geniş yağ hücresinin birikimi. Biriken yağlar, cilde baskı yaparak, “lor peyniri görünümünde cilt” etkisine sebep olur.

İkinci Aşama:

RF Teknolojisi, yağ hücrelerinin sıcaklığını, derin ve sathi yağ katmanlarında aynı anda seçici halde artırır. Bu işlem, metabolizmayı ve yağ hücrelerinden sıvı yağın vücudun dışına atılmasını hızlandırır.

Üçüncü Aşama

Uygulamadan ve sıvı yağın atılmasından sonra, yağ hücreleri büzülerek küçülür ve cilt, eski haline yakın bir duruma rotatif ve selülitli görünüm azalır veya yok olur.

RF Uygulama Alanları

 • Cilt sıkılaştırma
 • Derin ve hafifçe kırışıklıkların giderilmesi
 • Cilt elastikiyetinin ve cilt parlaklığının artırılması
 • Cilt metabolizmasının hızlandırılması
 • Bütün vücut için anti-aging
 • Gözenek genişlemesinde iyileşme
 • Vücudun güzel bir şekle sokulması

Vakumun gerilimi sayesinde, birçok yağ hücresinin membranı geçirgen hale gelir; yağ içerisinden akar ve lenf akışına karışır. Vakum, esnek lifler üreten bağ doku hücrelerini faaliyete geçirir, böylece cilt de daha gerilmiş hale gelir.

VAKUM ÇALIŞMA PRENSİBİ

Vakum yardımıyla yapılan özel masaj hareketleri ile lenf akışı hızı, birkaç katına çıkabilir. Böylece, metabolitler/katabolitler, en organik yoldan ortadan kaldırılmış olur.

Yağ vakumunun etkisi

 • Bölgesel kan dolaşımının hızlanması
 • Hücrelere oksijen alımının artması
 • Yağ tortularının hareketinin artması
 • Lenf akışının hızlanması

Selülit

 • Erkeklerde nadiren görülür, sadece kadınların %90’ından fazlasını etkisinde bırakır
 • Fazla şişman olmakla ilgisi yoktur
 • Çoğunlukla bacaklarda ve popoda görülür
 • Doğrudan hormon değişiklikleriyle ilgilidir, ek olarak yaşla beraber kötüleşme eğilimindedir

Bir uzman tarafından vücudun muayyen bölgelerine uygulanan baskı, vibrasyon, çekme, germe benzer biçimde yöntemlerle ciltteki gerginliğin artmasına yardımcı olan kilo verme masajlarının asıl etkisi radyo frekans, kavitasyon ve ozon sauna ile beraber kullanıldığında kendisini gösterecektir. Çünkü belirli bölgelerde yoğun olarak bulunan kılcal damarların kan akışını hızlı ve metabolizma açısından daha iyi bir halde yerine getirmelerinin sağlanması, kilo verme, incelmeyi çabuklaştıracaktır. Bunun yanı sıra, aromaterapi masajları ise stres, baş ağrısı, tane periyodu ödemleri, şişkinlikler, halsizlik gibi konularda hastaya alternatif ve somut çözümler sunabilmektedir.

Selülit tedavisinde yeni LPG® tartışmasız en etkili ve en başarılı yöntemlerden biridir. Yeni LPG®’nin amacı yerleşen yağ dokusunu yumuşatarak vücuttan temizlenmesini sağlamaktır. Tedavi edilen hastalarda vücut hatlarında ve cilt tonunda bir gelişme gözlenmesi üzerine selülit tedavisinde öncelikli kullanılan tedaviler arasında Yeni LPG® yerini almıştır.

İşlem selülitli alanlarda “yoğurma” tarzında masaj icra eden, el ile tutulan bir mekanizmayı içermektedir. Yeni LPG® uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımını arttırmakta, metabolik atıkların atılmasına yardım etmekte ve deriye elastikiyet kazandırmaktadır. Yeni LPG® ile deriden kasa kadar bütün cilt altı dokularının yine şekillendirilmesi sağlanarak kişilerin yepyeni bir görünüşe sahip olması amaçlanmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Damla Hekimoğlu

Yediklerime ne kadar dikkat etmeye çalışsam da bir türlü zayıflayamadım. Medlife bu konuda bana çok destek verdi ve her seansta kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Artık kilolarımdan kurtuldum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim.

Ceyda Han

Kilom yüzünden çok zorluk çektim ve birçok çözüm yolu aradım. Fakat güvenemediğim için bir türlü gidemedim. Yakın arkadaşım sayesinde Medlife polikliniğe gittim. Uzman kadrosu ve profesyonel doktorları ile tanıştığımda bana çok destek oldular. Sonucunda artık kilo sıkıntısı kalmadı. Medlife de çalışan herkese teşekkür ederim.

Beren Sever

Bölgesel Zayıflama Tedavisi yaptırdım. Çok memnun kaldım. Fazla kilolarından ameliyatsız kurtulmak için Medlife’ı önerebilirim.Yorum Bırakın

Adınız Soyadınız (gerekli)