İzmir 545 290 36 46  Antalya 549 316 35 66  |    Muğla 549 412 02 72

P.R.P. Tedavisi

P.R.P. Tedavisi

Kırışık Tedavileri

PRP Nedir?

PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adını aldığı tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. PRP yönteminde hastadan 8 ila 20 cc kan alınıp santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi az miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda kan pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının asıl amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile eklenebilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Bu sayede hedef dokunun onarımı çok hızlı ve güçlü bir şekilde başlar daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kanın yoğunluğundan 2 ila 4 kat fazladır.

PRP Uygulamasında Amaç Nedir?

  • Lazer / peeling gibi işlemlerden hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak,
  • Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde çöküntülerin giderilmesini, kırışıklıkların düzelmesini, esneklik ve parlaklığının tekrar kazandırılmasını sağlamak,
  • İyileşmesi uzun süren yaraların, çatlak ve deri niteliğinin hasar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
  • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavilerin etkisini daha fazla güçlendirmek gibi amaçlarla ve yukarıda belirtilen alanlar dışında pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.

Bu tedavi ne kadar sürer?

PRP tedavisi yaklaşık 10 dakikalık bir uygulamadır. Basit, acısız bir şekilde uygulanır. PRP uygulamasında kan alınmasından dolgu veya mezoterapi ya da maske tedavisine kadar olan tüm uygulamaların teknik ve hijyenik nedenlerden dolayı aynı yerde yapılması gerekir.

PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?

Bu işlemden sonra hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonrasında bu parlak görünümde biraz gerileme olur, fakat 3 veya 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki gösterir.

P.R.P. dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.

Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar geri verilmesi güvenli bir uygulama mıdır?

PRP uygulaması “otolog” dur, yani hastanın kendi kanı kendisine geri verilmektedir, dolayısıyla HIV, hepatit gibi herhangi bir bulaşıcı rahatsızlığın bir başka kişiye bulaşması söz konusu değildir, kullanılan materyale hastanın kendi kanının dışında bir şey eklenmediği için bu uygulama herhangi bir güvenlik sorunu teşkil etmez.

Yorum Yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hizmetler

Plazma Enerjisi
46
Plazma Enerjisi

Kırışık Tedavileri

Dolgu Nedir?
47
Dolgu Nedir?

Kırışık Tedavileri