İzmir 545 290 36 46  Antalya 549 316 35 66  |    Muğla 549 412 02 72

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi Nedir?

OZON TEDAVİSİ NEDİR

Ozon terapi, ozon gazının tedavi amaçlı kullanılmasıdır Medikal ozon, %95O2 %5O3 atomundan oluşan tıbbi gaz karışımıdır. Ozon, devasa yükseklikte oksidasyon(yakma) gücüne haiz olduğundan, tıpta ‘’etken oksijen ya da süper oksijen olarak’ ’tanımlanır. Medikal ozon her zaman saf ozon ve saf oksijenin karışımı gibi kullanılır. Ozon terapist, (ozon terapi konusunda eğitimli bir tabip) hastanın durumu ve tıbbi endüksiyona gore hastanın alacağı komple dozu belirler.

Vücudumuz gün arasında binlerce metabolik olay yaşar. Üretilen besinler, faydalı elementler ve enerjinin yanında atıklar da doğar. Vücudumuzda biriken bu atıklar erken yaşlarda ter, idrar ve dışkı yöntemiyle vücuttan rahatça atılabilirken, ileri yaşlarda bu atıkların atılımı kolay olmayabilir. Bir de üstüne üstlük sigara, ilaçlar, görülen tedaviler, radyasyon, güneş ışınları, fena gıdalar ve çevresel etkenlerle birlikte vücudumuzda oluşan toksinler giderek artar ve tabiri yerindeyse vücudumuz bir bataklığa basar. Dünyada geliştirilen bütün tıp sistemleri “vücuttaki toksinleri iyi mi atarız” üstüne yoğunlaşır. Kimisi bitkisel kürlerle, kimisi yiyeceklerle, kimisi balçık banyolarıyla vücuttaki toksin havuzunu detokslamaya çalışır. İşte ozon terapi de bir detoks yöntemidir

UZMAN EKİBİMİZ İLE DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAYATA GÜLÜMSEYİN

TOKSİN BİRİKİNCE NE OLUR?

Vücudumuzdaki enerji akışı engellenir. Yorgunluk, halsizlik, huzursuzluk, depresif emareler meydana gelir. Yemek borusundan ötürü yeme bozuklukları, midede ülser ve gastrit benzer biçimde hazım bozuklukları, bağırsaklarda tembellik ve dışkılama bozuklukları, deride egzama, deri kuruluğu ve deri yaşlanması, eklemlerde kireçlenme benzer biçimde sorunlar ortaya çıkar. Bu enerji dağılımı onarılırsa, tüm bu sorunlarda önemli seviyede iyileşme sağlanabilir. Ozon terapisi tam da burada devreye girer.