İzmir 545 290 36 46  Antalya 549 316 35 66  |    Muğla 549 412 02 72

Dolgu Nedir?

Dolgu Nedir?

Kırışık Tedavileri

Dolgu Uygulaması nedir?

Yüz Dolgusu; Dolgu maddesi derinin altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek için kullanılan maddedir.

Dolgu niçin yapılır?

Yüz dolgusu yapıldıktan sonra kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze yapılan dolgu estetiği yüzdeki yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar tekrardan meydana gelir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar görünür. Yüzün alt kısımlarında sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde yüz dolgusu kullanılabilir. Dolgu enjeksiyonu dudak bölgesinde dudağa daha dolgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile uygulanır. Ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de uygulanabilmektedir.

Dolgu uygulaması nasıl etkili olur?

Yüz dolgusu kırışıklık, iz veya sarkmanın olduğu bölümün altına derideki çöküklüğü gidermek için uygulanır. Yüzde uygulandığı alana dolgunluk sağlayarak etkiler. Bu bölgedeki kırışıklık ve çukurlar dolgu maddesinin etkisi ile kaybolur bazen de azalır. Bazen dolgu maddesinin de kollajen üretimini arttırıcı etkisi olabilmektedir.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Medlife’nin uzman ekibi tarafından dolgu maddeleri şikâyet edilen bölgeye, kırışıklık hattına ya da dudaklara ince bir iğne yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonu 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Sonucu hemen görülebilir. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte en az 8 ay olmak üzere en fazla 18 aydır.

Hangi bölgeler dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilebilir?

 • Yüz sarkması Alın çizgileri
 • Kaş arasındaki çizgiler
 • Ağız etrafındaki kırışıklıklar
 • Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık
 • Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar
 • Kaşa şekil vermek
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
 • Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması
 • Asimetrik dudakların düzeltilmesi Başlıca kullanım alanlarıdır.
 • Sivilce izlerini ve yara izlerini gidermek
 • Burun kaldırmak

 

Dolgu sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Yüz dolgusundan sonra iki gün ağır spor yapılmamalı. Sırt üstü yatmak faydalıdır. Aşırı sıcak banyo yapmamanız lazım. Yüze çok hafif masajlar yapılabilir. İşlemden sonra işlemin yapıldığı bölgeye buz uygulamak faydalıdır.

Dolgunun yan etkileri nelerdir?

Uygulama yapılan alanda geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözükebilir. Bu yan etkiler kısa sürede azalır. Morluklara kapatıcı sürülebilir. Özellikle yaşı büyük insanlarda damarlar zayıf olduğu için kolay morluk oluşur. Ancak bu yan etki arnica sürülerek hafifletilebilir. İşlemden önce parasetamol dışındaki ağrı kesiciler, aspirin, kan sulandırıcıları kullanmamalısınız.

Yorum Yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hizmetler

Ameliyatsız Cilt Toparlama
30
Ameliyatsız Cilt Toparlama

Kırışık Tedavileri

Plazma Enerjisi
46
Plazma Enerjisi

Kırışık Tedavileri