İzmir 545 290 36 46  Antalya 549 316 35 66  |    Muğla 549 412 02 72

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

 

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı, cildinizi ölü derilerden arındırarak daha canlı ve taze bir cilde sahip olmanızı sağlar. İlk önce cilt tipinizi belirlenir ona uygun bir tedavi bulunduktan sonra, yüzünüzde birikmiş makyaj kalıntılarını ve toz birikintilerini özel losyonlarla temizlenir. Cildiniz kuru ise losyon kullanmak yerine temizleme sütü kullanılır. Eğer cildiniz yağlı ise temizleme köpüğü veya temizleme jeli kullanılır. Cildi temizleme işlemi bitirildikten sonra pamuk yardımı ile gözler kapatılır. Cilt tipinize göre ayarlanmış olan buhar işlemi uygulanır. Buhar işlemi bittikten sonra gözenekleri sıkılaştırma işlemi uygulanır. Gözenekleri sıkıştırma işleminden sonra cilde tonik uygulanarak yüksek frekansa bırakılır. Cildinize özel olarak seçilen serum ile lifting bakımı yapılıp nemlendirici ile cilt bakımı bitirilmektedir.

 

Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları?

Sağlıklı parlak ve zinde bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak tabi ki de çok önemli. Cilt bakımının birçok faydası bulunmaktadır. Cildin daha rahat nefes alımını düzenlemesinin yanı sıra ciltteki uzun zamandır biriken tozu, kiri ve ölü derileri temizler ve cildin yenilenmesini büyük bir katkı sağlar. Düzenli ve bilinçli uygulanan cilt bakımı kişinin daha genç görünmesini ve ileride olacak çizgi ve kırışıklıkların da azaltılmasını sağlar.

 

Cilt Bakımında Cilt Tipi Önemlimi?

Her kadının cilt tipi aynı olmadığından dolayı cilt bakımı yapmadan önce bir uzman tarafından cilt tipinin belirlenmiş olması gerekiyor. Daha verimli sonuçlar alabilmek için cilt tipinize uygun ürünlerle cilt bakımını yapmak çok önemlidir. Her cilt tipinin birbirinden farklı ihtiyaçları bulunmasından dolayı hem kullanılan ürünler hem de yapılan uygulamalar farklılık göstermektedir. Evde yapılan maskeler genel olarak normal cilt tipine uygun olarak hazırlandığı için cildinizde tam etki alamazsınız. Özel Medlife Polikinliği profesyonellerin kararlarına göre yapılan cilt bakımı daha verimli sonuç alma açısından daha etkili olacaktır.

Normal ciltlerin çok özel bir bakıma ihtiyacı bulunmamaktadır. Bu cilt tipinde nem dengesi bulunmaktadır ve gözenekleri kapalıdır.

Kuru cilt tipinde genel olarak gözenekler kapalıdır ve deri istemsiz bir şekilde pul gibi dökülebilir.

Yağlı ciltlerde genel olarak sivilce ve akne görülmektedir ve ciltte aşırı parlak bir görüntü ön plana çıkar. Yağlı ciltlerde nemlendirici çok önemlidir eğer yağsız su bazlı nemlendirici seçilmez ise cilt daha çok yağlanabilir.

Karma ciltler kuru ve yağlı tiplerin ortası olmaktadır. Kuru bölgelerde gözenekler çoğunlukla kapalıdır. Yağlı bölgelerde ise gözenekler çoğunlukla açıktır. Bu cilt tipine bakım yapılırken çok hassas olunması gerekmektedir.

 

 

 

 

Yorum Yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hizmetler

Ameliyatsız Cilt Toparlama
30
Ameliyatsız Cilt Toparlama

Kırışık Tedavileri

P.R.P. Tedavisi
76
P.R.P. Tedavisi

Kırışık Tedavileri

Dolgu Nedir?
47
Dolgu Nedir?

Kırışık Tedavileri