İzmir 545 290 36 46  Antalya 549 316 35 66  |    Muğla 549 412 02 72

Alexandrite Lazerler

Alexandrite Lazerler

Alexandrite Lazer ile istenmeyen tüylerinizi sonlandırmak istemez misiniz?

Günümüzde lazer epilasyon prosedürleri için kullanılan ve en popüler lazer tedavi uygulamaları arasında olan Alexandrite Lazerle, İzmir Özel Medlife Polikliniğimizde uzman doktorlarımız eşliğinde istenmeyen tüylerinizden kurtulun.

FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı Alexandrite Lazer, vücudumuzda bazı bölgelerdeki istenmeyen tüylerin azaltılması ve/veya tümüyle ortadan kaldırılması amacıyla kullanılan bir lazer epilasyon tedavi yöntemidir.

Alexandrite Lazerlerin en önemli uygulama alanı dermatolojidir. Örneğin, bu lazerler istenmeyen tüyleri almanın dışında, dövmeleri çıkarma, görünür bacak damarlarını ve pigmentli lezyonları tedavi etmek için de kullanılır.

Alexandrite Lazer, bir alexandrite kristali ile yüksek enerji ışığı yayan ve ışık rengi kırmızı olan bir lazer türüdür. Işık, alexandrite kristalinden geçerken, 755 nanometre dalga boyunda bir ışık demeti üretir. Lazerlerin icadı, bilim ve mühendislik alanındaki en önemli gelişmelerden biridir. Lazerler, çok sayıda bilimsel ve tıbbi amaç için kullanılabilecek spesifik dalga boylarını izole etmek ve yaymak için geliştirilmiştir.

Alexandrite Lazer yönteminin popülaritesi, özellikle etki alanı nedeniyle artmıştır. Diğer lazer epilasyon yöntemlerinden çok daha geniş bir yüzey alanı üzerinde çalışabilir.

Alexandrite Lazer nerede kullanılır? 

Alexandrite Lazerler güçlü ekipmanlardır. Sadece alanında uzman kişiler  tarafından klinik ortamlarda kullanılmalıdır.

Alexandrite Lazer nasıl çalışır?

Uzun-darbeli bir lazerden gelen ışık hedeflenen pigment hücreleri tarafından emilir ve ortaya çıkan ısı kıl ve çevresindeki kıl köklerine (seçici fototermoliz) zarar verir. “Hedeflenmesi kolay” yönteminden dolayı, tedavi alanının dokusunu kesin olarak yok eder ve hedef dışı dokulara zarar vermez.

Alexandrite Lazerin diğer lazerlerden  farkı nedir?  Işık renginin kırmızı olmasının dışında, Alexandrite Lazer ışığının dalga boyu değiştirilebilir. Alexandrite Lazerin avantajları Tüm cilt tipleriyle uyumlu olduğu için en etkili lazer epilasyon yöntemi olarak kabul edilir. Diğer lazerlerde olduğu gibi, beyaz ve çok açık cilt renginde en iyi sonucu verir. Alexandrite Lazerin, diğer lazer türlerinin ortadan kaldıramayacağı ince tüyler üzerinde en etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Alexandrite Lazerin lazer epilasyon için bu kadar popüler olmasını sağlayan bir diğer önemli özelliği ise büyük spot büyüklüğüdür. Bu özellik, geniş alanlarda epilasyon yapmayı çok daha kolaylaştırır ve lazer epilasyon işlemini hızlandırır. Alexandrite Lazer sisteminin, sık tekrarlanan yoğun ışık darbeleri, klinikte daha az ağrılı ve daha az stresli bir deneyim anlamına gelir.

Alexandrite Lazerin yaydığı ışığın dalga boyu tüylerinizdeki melanin (pigment hücreleri) tarafından kolayca emilir, bu da bu hücrelerin ısınmasına ve nihayetinde tahrip olmasına neden olur.

Alexandrite Lazer ayrıca kahverengi pigmentasyonu, yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır, ince çizgileri azaltır ve cildi canlandırır. Maksimum konfor ve güvenlik için sürekli “epidermal soğutma” uygulaması ve  cilt direncinin sürekli olarak ölçülmesi sayesinde tedavinin daha etkili olmasını sağlar.

Tedavi sonrası, hastalar tarafından bildirilen ağrı ve/veya acı seviyesi, mevcut diğer lazer tedavi seçeneklerine kıyasla daha düşüktür.

Alexandrite Lazer etkileri nelerdir? 

Lazer epilasyon etkileri, kişinin hormonal durumuna, kıl rengine, kılın kalınlığına, cilt rengine, cinsiyetine, yaşına, istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye ve  kullanılan doz ve seans sayısına göre değişiklik gösterir.

Alexandrite Lazer tedavi yöntemi sonrasında, %80 oranında istenmeyen tüylerin azalması beklenir. Alexandrite Lazer, lazerlerin en hızlısı olarak kabul edilir. Daha az seansta istenmeyen tüyler azaltılır. Daha geniş vücut bölgelerinin (göğüs, sırt, omuz veya bacak gibi) tedavisi için Alexandrite Lazerin kullanılması önerilir.

Alexandrite Lazer klinik verileri: FDA onaylı, 755 nanometre Alexandrite Lazerin etkinliğini belirlemek için çok sayıda çalışma yapılmıştır. Evrensel çalışma sonuçları Alexandrite Lazerin en etkili lazer epilasyon yöntemi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.